м. Київ, вул. Кржижановського, 4 +38 (044) 494 07 47
Замовити прорахунок
15.08.2017

100% eco-friendly # 2: як виробляють екоматеріали для реклами?

  • Эко

Я дуже люблю дивитися освітні передачі і являюся мега фанаткою “How it’s made” ( «Як це зроблено»), канал Discovery. У цій статті постараюся побути на місці режисера подібної передачі і підготувати сюжет про те, як виробляють екоматеріали.

Як я розповідала  раніше, є три категорії екоматеріалів. Давайте згадаємо: це отримані шляхом рециклінгу, вторинна сировина і швидко утилізуючи матеріали. Думаю, писати про все буде пізнавально, але дуже довго, тому я вирішила вибрати по одному цікавому і маловідомому з кожної групи.

Кадр

Повсть –  продукт рециклінгу

Коли ще недавно мені говорили про повсть, я відразу уявляла устілки для взуття і думала, що більше нічого з нього не можна зробити. Сьогодні я впевнена, що це дуже крутий матеріал для виробництва рекламних продуктів. Про те, що з нього роблять, поговоримо іншим разом, а поки тема моєї розповіді – спосіб його виробництва.

Хотілося б описати процес в більш вільній формі, але це справа серйозна, без сухих технічних термінів не обійтися.

Ласкаво просимо на фабрику, де в промислових умовах з вдруге перероблених пластикових пляшок роблять повсть. Зазвичай для цього беруть пляшки з-під напоїв, до складу яких входить поліетилентерефталат (скорочено ПЕТ). Зібрані з усіх куточків вони поставляються на виробництво, де сортуються за кольором і ретельно миються.

Після цього їх дуже дрібно нарізають до стану «пластівців». Отриману масу розплавляють і відправляють в спеціальну машину – екструдер (така штука, яка видозмінює), для створення волокон необхідної якості. З волокон, які з’єднують між собою клеєм, механічно або термічною обробкою формується полотно – штучна повсть. Товщина полотна може бути від 2 до 20мм. Для того, щоб отримати 1 кг тканини, потрібно переробити 20 пластикових пляшок.

Войлок

Крафт папір – я із вторинної сировини

Вікіпедія визначає крафт (нім. Kraft – сила) як міцний обгортковий папір. Там ще трохи написано, але в цілому весь опис обмежується одним абзацом. Тому у багатьох з цим матеріалом тільки одна асоціація – похмурий папір, в який можна загорнути щось не важливе. Мало хто обізнаний, що це ще й прогресивний, екологічний рекламний матеріал. З чого ж і як же його роблять? Проведемо екскурсію по виробництву.

Технологію виготовлення крафт-паперу розробили в далекому 1852 році в Сполучених Штатах Америки, і з тих пір вона особливо не змінилася, лише набула великих масштабів. Насамперед потрібно зібрати вторинну сировину – це відходи, переробки паперу і картону всіх видів. Після цього макулатуру подрібнюють, на спеціальних машинах, які працюють за принципом м’ясорубки. З неї утворюється кашка, яку перетирають через сито. Отримана маса промивається віджимається і сушиться, після чого проходить через вали, формуючи листи або рулон. Товщина паперу може бути від 35 до 120г / м².

Крафт

Тканина – натуральна, швидкоутилізуюча

Коли я думаю про натуральну тканину, відразу бачу чисте, свіжевиглажене біле, бавовняне простирадло.

Зараз багато хто цікавиться біотекстилем, так як турбуються про своє здоров’я, вибирають з нього одяг, постіль та інші предмети для життя. І якщо ви ще не знаєте, в світі новий тренд – друк рекламної продукції на тканині.

Як виробляють екотекстиль? Запрошую вас дізнатися

По-перше, в якості сировини для виробів, повинна використовуватися чиста органічна бавовна. Як визначити її органічність? – При вирощуванні екобавовни застосовуються традиційні методи:

  • не використовуються генетично змінене насіння;
  • не використовуються ніякі хімічні добрива і пестициди;
  • місце вирощування – екологічно чистий район;
  • збагачення грунту азотом та іншими поживними речовинами;
  • боротьба з шкідниками тільки за допомогою безпечних засобів – пастки в яких розміщують феромони для комах, різні рослини (часник, перець чилі і ін.);
  • бур’яни видаляються вручну;
  • зрошення підводиться до кореня, щоб волога не випаровувалася;
  • бавовну збирають вручну, відбираючи тільки дозріле насіння, і прибирають зерна.

Збір рослин – це тільки півсправи. Далі йде очищення від сміття, і тільки після цього волокна прядуть в нитки. Нитки опускають в розчин на основі крохмалю, смол і жирів для додання їм міцності і захисту від розривів в процесі ткацтва полотна. Те наскільки щільно і якісно сплетено полотно, а також узор плетіння визначає товщину тканини, вона стартує приблизно від 1 мм. У фіналі тканину вибілюють – колись це робили за допомогою сонячного світла, а тепер речовинами на основі перекису водню.

Ткань

Отже, ви дізналися технології виготовлення таких екоматеріалів для реклами, як повсть, крафт папір і тканину. Хочеться вірити, що світ виробництва матеріалів захопив вас так само, як і мене і ви отримали для себе щось корисне і нове. Але сьогодні я розповіла вам виключно про свої улюблені екоматеріали. Може у вас є свої фаворити?

Обов’язково напишіть про це в коментарях, а я постараюся розповісти щось цікаве про них. І ви обов’язково про це дізнаєтеся, якщо підпишетеся на оновлення. Читайте наш блог, коментуйте, підписуйтесь і зможете дізнатися ще багато чого цікавого.

Автор статті
Наталя Бердніченко
Маркетолог Univest Advertising Production

Подписывайтесь на обновления
И оставайтесь всегда в курсе событий!