18.11.2016

10 порад, які на практиці допоможуть заощадити на поліграфії в 2 рази.

  Sorry, this entry is only available in Ukrainian and Russian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in one of the available alternative languages. You may click one of the links to switch the site language to another available language.

  Коли мова заходить про економію, градус загальної уваги помітно зростає. Давайте перевіримо, просто прочитавши ще раз назву цієї статті.

  Тепер, коли все в передчутті корисної інформації (а вона саме такою і буде), можна починати нашу серію партизанських прийомів.

  • Короткі тиражі рекламної поліграфії друкувати методом цифрового та широкоформатного друку, а не офсетом або шовкотрафаретом. У офсетного і трафаретного друку присутні значні обов’язкові витрати з додрукарської підготовки, виготовлення форм, приладка. Замовляючи короткий тираж, Ви будете змушені ці витрати оплатити.
  • Не потрібно використовувати матеріали з запасом міцності для продукції, яка буде використовуватися короткий час. Наприклад, немає потреби ламінувати плакати для одноденної акції, або виробляти торговий стелаж із металу, якщо на полицях буде розміщуватися легка продукція. Візуально все може виглядати абсолютно ідентично, але рекламний бюджет не буде «похований» в супервластивостях носія.
  • Підбирайте технологію, орієнтуючись на місце використання рекламних матеріалів. Якщо продукція буде знаходитися всередині приміщення, не варто переплачувати за матеріали стійкі до впливу атмосферних явищ, або мають УФ-захист від вигорання під впливом сонячних променів. Такі матеріали і фарби завжди дорожче.
  • Вартість паперу становить від 40 до 70% від загальної вартості продукції. Тому рекламні матеріали для роздачі, які актуальні тільки в якийсь певний момент, краще друкувати на тонкому папері (за умови, що Вам не потрібно справити враження або підтримати імідж бренду за допомогою елітних щільних або дизайнерських марок паперу).
  • Враховуйте формат друкованих матеріалів при розробці макетів Вашої продукції. Наприклад, 100 листівок формату 150х200 мм коштуватимуть в 2 рази дешевше, ніж такі ж листівки в розмірі 160х200мм. Чому так? Такий тираж ефективно відтворювати цифровим друком. Ця технологія використовує папір форматом А3 (300х420мм), на якому розміщуються 4 листівки 150х200мм і лише 2 шт збільшеного на 10 мм формату. Подібні приклади можна привести для будь-якої друкованої технології, що використовує листові і рулонні матеріали.
  • Економте, замовляючи в «низький» сезон. Рекламну поліграфію потрібно замовляти в січні – лютому або в червні – липні. У ці періоди йде падіння попиту, і типографії охочіше візьмуться за замовлення на Ваших умовах. У зовнішній рекламі – щомісячна сезонність. Якщо ви почнете готувати білборди та сітілайти на початку місяця, а віддасте в друк з 10-го по 20-е число місяця – є всі шанси поторгуватися і заощадити бюджет. Пік навантаження у широкоформатних друкарень з 20-го по 5-е.
  • Довгий термін виконання замовлення – це ще один параметр, завдяки якому підрядник, ймовірно, погодиться надати знижку. Термінові замовлення коштують дорожче, і набагато вірогідніше стає поява браку і помилок.
  • Перевірити кольори – засіб економії і гарантія контролю витрат. Найчастіше, ціна кольоропроби не перевищує 5% від вартості замовлення. Але мінімум на 50% підвищуються Ваші шанси отримати якісний очікуваний результат з першого разу і попередити власні можливі помилки при підготовці макетів і наступні допвитрати часу і коштів на переробку.

  Це ще не все, друзі. Є ще варіанти економії, але не на самому друці, а на вартості процесу в цілому. Давайте розберемо кілька прикладів:

  • Заплатити дорожче за друк коротких партій продукції, але заощадити на складі. При цьому ви отримуєте гарантію того, що продукція вся витратиться і ще відпадуть витрати на її зберігання.
  • Заплатити дорожче за матеріал, але заощадити на монтажі. Наприклад, прикласти магнітну панель до металевої пластини може будь-яка людина. Монтажну бригаду викликати не потрібно, і немає додаткових витрат.
  • Замовити розбірну або легку продукцію і заощадити на доставці.

  Єдине, на чому не варто економити – на надійному постачальнику поліграфічної продукції.

  Цього набору прийомів вам вистачить, щоб скоротити бюджет на рекламу приблизно в 2 рази. Користуйтеся! А ми почнемо готувати матеріал для наступної статті з партизанськими хитрощами і порадами.

  Дякую за увагу і за те, що підписуєтеся на розсилку.

  Article author
  Межерицький Віталій
  Керівник бізнес-напрямку Univest Advertising Production

  Подписывайтесь на обновления
  И оставайтесь всегда в курсе событий!