15.08.2017

Sorry, this entry is only available in Ukrainian and Russian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in one of the available alternative languages. You may click one of the links to switch the site language to another available language.

Я дуже люблю дивитися освітні передачі і являюся мега фанаткою “How it’s made” ( «Як це зроблено»), канал Discovery. У цій статті постараюся побути на місці режисера подібної передачі і підготувати сюжет про те, як виробляють екоматеріали.

Як я розповідала  раніше, є три категорії екоматеріалів. Давайте згадаємо: це отримані шляхом рециклінгу, вторинна сировина і швидко утилізуючи матеріали. Думаю, писати про все буде пізнавально, але дуже довго, тому я вирішила вибрати по одному цікавому і маловідомому з кожної групи.

Кадр

Повсть –  продукт рециклінгу

Коли ще недавно мені говорили про повсть, я відразу уявляла устілки для взуття і думала, що більше нічого з нього не можна зробити. Сьогодні я впевнена, що це дуже крутий матеріал для виробництва рекламних продуктів. Про те, що з нього роблять, поговоримо іншим разом, а поки тема моєї розповіді – спосіб його виробництва.

Хотілося б описати процес в більш вільній формі, але це справа серйозна, без сухих технічних термінів не обійтися.

Ласкаво просимо на фабрику, де в промислових умовах з вдруге перероблених пластикових пляшок роблять повсть. Зазвичай для цього беруть пляшки з-під напоїв, до складу яких входить поліетилентерефталат (скорочено ПЕТ). Зібрані з усіх куточків вони поставляються на виробництво, де сортуються за кольором і ретельно миються.

Після цього їх дуже дрібно нарізають до стану «пластівців». Отриману масу розплавляють і відправляють в спеціальну машину – екструдер (така штука, яка видозмінює), для створення волокон необхідної якості. З волокон, які з’єднують між собою клеєм, механічно або термічною обробкою формується полотно – штучна повсть. Товщина полотна може бути від 2 до 20мм. Для того, щоб отримати 1 кг тканини, потрібно переробити 20 пластикових пляшок.

Войлок

Крафт папір – я із вторинної сировини

Вікіпедія визначає крафт (нім. Kraft – сила) як міцний обгортковий папір. Там ще трохи написано, але в цілому весь опис обмежується одним абзацом. Тому у багатьох з цим матеріалом тільки одна асоціація – похмурий папір, в який можна загорнути щось не важливе. Мало хто обізнаний, що це ще й прогресивний, екологічний рекламний матеріал. З чого ж і як же його роблять? Проведемо екскурсію по виробництву.

Технологію виготовлення крафт-паперу розробили в далекому 1852 році в Сполучених Штатах Америки, і з тих пір вона особливо не змінилася, лише набула великих масштабів. Насамперед потрібно зібрати вторинну сировину – це відходи, переробки паперу і картону всіх видів. Після цього макулатуру подрібнюють, на спеціальних машинах, які працюють за принципом м’ясорубки. З неї утворюється кашка, яку перетирають через сито. Отримана маса промивається віджимається і сушиться, після чого проходить через вали, формуючи листи або рулон. Товщина паперу може бути від 35 до 120г / м².

Крафт

Тканина – натуральна, швидкоутилізуюча

Коли я думаю про натуральну тканину, відразу бачу чисте, свіжевиглажене біле, бавовняне простирадло.

Зараз багато хто цікавиться біотекстилем, так як турбуються про своє здоров’я, вибирають з нього одяг, постіль та інші предмети для життя. І якщо ви ще не знаєте, в світі новий тренд – друк рекламної продукції на тканині.

Як виробляють екотекстиль? Запрошую вас дізнатися

По-перше, в якості сировини для виробів, повинна використовуватися чиста органічна бавовна. Як визначити її органічність? – При вирощуванні екобавовни застосовуються традиційні методи:

  • не використовуються генетично змінене насіння;
  • не використовуються ніякі хімічні добрива і пестициди;
  • місце вирощування – екологічно чистий район;
  • збагачення грунту азотом та іншими поживними речовинами;
  • боротьба з шкідниками тільки за допомогою безпечних засобів – пастки в яких розміщують феромони для комах, різні рослини (часник, перець чилі і ін.);
  • бур’яни видаляються вручну;
  • зрошення підводиться до кореня, щоб волога не випаровувалася;
  • бавовну збирають вручну, відбираючи тільки дозріле насіння, і прибирають зерна.

Збір рослин – це тільки півсправи. Далі йде очищення від сміття, і тільки після цього волокна прядуть в нитки. Нитки опускають в розчин на основі крохмалю, смол і жирів для додання їм міцності і захисту від розривів в процесі ткацтва полотна. Те наскільки щільно і якісно сплетено полотно, а також узор плетіння визначає товщину тканини, вона стартує приблизно від 1 мм. У фіналі тканину вибілюють – колись це робили за допомогою сонячного світла, а тепер речовинами на основі перекису водню.

Ткань

Отже, ви дізналися технології виготовлення таких екоматеріалів для реклами, як повсть, крафт папір і тканину. Хочеться вірити, що світ виробництва матеріалів захопив вас так само, як і мене і ви отримали для себе щось корисне і нове. Але сьогодні я розповіла вам виключно про свої улюблені екоматеріали. Може у вас є свої фаворити?

Обов’язково напишіть про це в коментарях, а я постараюся розповісти щось цікаве про них. І ви обов’язково про це дізнаєтеся, якщо підпишетеся на оновлення. Читайте наш блог, коментуйте, підписуйтесь і зможете дізнатися ще багато чого цікавого.

Article author
Наталя Бердніченко
Маркетолог Univest Advertising Production

">
Подписывайтесь на обновления
И оставайтесь всегда в курсе событий!