м. Київ, вул. Омеляна Пріцака, 4 +38 (044) 494 07 47
+38 (067) 306 34 98
Замовити прорахунок
22.09.2017

Як допомогти клієнту знайти ваш продукт і купити його? Відповіді на прикладі Choco Globs.

  • Полезно маркетологам
  • Проекты

Незважаючи на грандіозні зусилля і рекламні бюджети, які витрачають бренди на виховання лояльності споживача саме до своєї продукції, до 50% рішень про покупку товару конкретної торгової марки покупець приймає прямо в момент вибору в магазині. І в принципі більше 50% покупок, які відбуваються в гіпермаркеті – незаплановані.

Але коли покупець вже зайшов в магазин, він не бачить ваші ролики по телевізору, білборди на трасі або випадаючі банери в інтернеті. І тут постає питання, як ефективно впливати на покупця тут і зараз? А тим часом конкуренція між товарами в торговому залі найжорстокіша. Сукупність цих фактів підводить до двох висновків:

  1. Необхідні рекламні POS-матеріали, це – головний інструмент впливу на нього в даний момент!
  2. POS-матеріали для магазину повинні бути найефективнішими, розташувати їх потрібно максимально правильно, щоб вони зачепили покупця, фактично привели його до товару і змусили прийняти остаточне рішення.

Якими ж повинні бути рекламні POS-матеріали? Давайте розберемо на прикладі вигаданого бренду солодощів Choco Globs. Хапайте візок і поїхали!

1_1

В яких зонах магазину краще размістити POS-матеріали?

Отже, у більшості класичних магазинів можна виділити кілька типових зон:

  • фасад магазину,
  • зона входу і біля кас,
  • головна алея і проходи в рядах,
  • стелаж/полиця.

Тобто у нас з вами є 4 зони, на яких можна яскраво і ефектно виділити свою продукцію за допомогою POS-матеріалів. Давайте по черзі розберемо кожен з них поетапно.

2

1. POS на фасаді магазину

Перша наша задача – привернути увагу споживача ще на вході в гіпермаркет. Для цього ми рекомендуємо використовувати такі види POS-матеріалів:

  • фасадний банер,
  • наклейки на вітрину,
  • наклейки на вхідних дверях,
  • самостійно стоячі конструкції (ростові фигури, штендери).

І тепер трохи «фішок», знання яких допоможе вам витягти максимум вигоди і ефекту від використання цих POS-матеріалів.

Замовляя фасадний банер, вибирайте УФ-друк. Так ваш банер довго збереже товарний вигляд, завдяки стійкості УФ-фарби до вигоряння.
Наприклад, так буде виглядати банер, коли його тільки повісили:

3

А так він буде виглядати через 2 роки:

4

Розумієте, в чому справа, так? 🙂

Для вітрини і дверей використовують сендвіч-наклейки. Їх перевага в тому, що вони працюють в обидві сторони. Порівняйте ефект від звичайної наклейки і від «сендвіча»:

5

6

Вулична ростова фігура повинна бути на металокаркасі і з утяжувачем. Привернути більше уваги допомагає нестандартна форма. Також ви можете перетворити ростову фігуру в тантамарески і заманити покупця до взаємодії з нею.

7

8

Використовуйте стіни будівлі і навіть асфальт на виході як носій реклами. Благо, сучасні матеріали і технології друку дозволяють це.

9

2. Види POS-матеріалів для зони входу і біля кас

На цьому етапі розмістити рекламу можна на слідуючих носіях:

  • аларми,
  • турнікети,
  • вхідна арка,
  • ростові фигури і роллапи,
  • візок.

Так-так, вам не здалося, останній носій – візок! 🙂 На нашому прикладі ми використовували свого роду стоппер на пружині, який точно чіпляє погляд клієнта:

10

Знаєте, в чому його головна перевага? Він працює весь час, поки покупець в магазині, але при цьому  ніяк не обмежує функціонал візка.

Аларми (вони ж антикражні ворота) – також ефективний носій реклами, адже через них проходить кожний покупець. Для брендування можна використовувати як бюджетні матеріали (банер, бумагу), так і больш дорогі (гофрокартони, пластик).

11

Також мало хто використовує в якості носія реклами турнікети на вході. А даремно, адже повз них, як і через аларми, проходять всі. Як це може виглядати:

15

Але тут головне врахувати, що турнікети піддаються агресивному впливу (їх постійно штовхають, б’ють кошиками і т.д.), тому реклама на них повинна бути з ударостійких матеріалів.

«Добити» клієнта на другому етапі вам допоможе ефектна вхідна  арка:

16

Зона входу на цьому закінчується, і ми з вами можемо рухатися далі.

3. POS-матеріали для головної алеї і проходів в рядах

Тепер ми знаходимося в торговому залі. У цій величезній зоні нам допоможе такі POS:

  • мобайли,
  • підлогова графіка,
  • промоторці торгових рядів (боковини + топпери),
  • паллетна обмотка,
  • рекламні стенди-гірки,
  • окремо розташовані брендзони.

Почнемо з мобайлів. Їх перевага в тому, що покупці бачать їх здалеку. До того ж при потоках повітря вони трохи хитаються в різні боки, що створює динаміку. А динаміка в свою чергу привертає людей. Оптимальні матеріали для Мобайлів: картон, поліпропілен і пінокартон.

17

Також можна прикрасити торговий зал брендованими гірляндами. Це досить бюджетний POS, який дозволяє використовувати найлегші і недорогі матеріали.

18

Тепер поговоримо про прохід. Всі ви знаєте, що посеред залу облаштовуються невеликі зони, на яких виставляють товар. Цю зону можна і потрібно брендувати. В тренді зараз палетні обмотки, які відмінно справляються з цим завданням. Варіанти матеріалів для них: поліпропілен, картон, композитний алюміній і ін.

12

Тепер додаємо ще невелику конструкцію для залучення уваги:

13

Але на цьому не все. У цю картину додаємо ще один рекламний елемент – підлогову графіку. Це відмінна навігація в торгових залах, адже з її допомогою створюється чіткий шлях, по якому покупець йде до вашого товару.

14

Якщо скомпонувати ці POS-матеріали між собою, отримуємо повноцінну брензону посеред торгового залу. Це може виглядати так:

22

І якщо вже ми говоримо про тренди в ритейлі, то не можемо пропустити стенди з картону. Подібні конструкції є досить бюджетними, витримують на своїх полицях пристойну вагу і екологічно безпечні. Єдиний їхній недолік – обмеження в конструктиві через специфіку матеріалу. Тому, якщо вам потрібен нестандартний стенд, то доведеться використовувати більш дорогі матеріали.

20

21

Крім картонних стендів, встановіть стелаж в торці торгового ряду.

23

Ще один варіант яскравої і ефективної презентації вашого продукту – рекламні меблі. Це, звичайно, не бюджетна конструкція, але вона приносить багато користі.

24

4. Реклама в зоні стелажу/полиці з товаром

Це остання група POS-матеріалів. У неї ми включаємо:

  • джумбі,
  • шелфстоппер,
  • воблер,
  • шелфтокер,
  • органайзер.

Почнемо з джумбі. Якщо ви не знаєте, джумбі – це збільшена копія товару. Це може бути окрема конструкція, але ми пропонуємо використовувати цей POS як великий, кричущий навігатор. Повісивши джумбі над полицею з вашим товаром, ви так і кричите: «Сюди! Вам потрібно йти сюди! »

Матеріали повинні бути легкими, що відповідно дозволяє невеликий бюджет.

25

Наступні на черзі – шелфстоппери. Коли ви вирішуєте використовувати цей вид POS-матеріалів, потрібно враховувати такі моменти:

  • шелфстоппер нестандартної форми привертає більше уваги;
  • для виготовлення потрібно використовувати неламкі матеріали (поліпропілен, полістирол, ПЕТ), так як покупці будуть чіпляти шелфстоппери;
  • шелфстоппери ні в якому разі не повиненні заважати переміщенню самого товару на полиці.

26

З воблерами все просто: яскрава табличка з назвою продукта із картона чи тонкого пластика на прозорій ніжці.

27

Шелфтокери – це теж не новий для рітейлу POS, але він продовжує працювати і прикрашати полиці з вашим товаром. Матеріали: бумага, картон і пластик.

30

Останній на сьогодні POS, яким ми пропонуємо вам скористатися – це дисплей. Здавалося б, це досить простий прийом, але його мало хто використовує. Коротко про дисплеї в одній картинці:

28

У підсумку весь товар на полиці виглядає так:

29

Тепер давайте підведемо невеликі підсумки. Щоб успішно провести клієнта від входу в магазин до полиці, на якій розміщений ваш товар, нам потрібно використовувати стандартні і нестандартні POS-матеріали відразу в декількох зонах: на фасаді і вітрині магазину, безпосередньо на вході в торговий зал і в прикасовій зоні, між продуктовими рядами і на самій полиці з продукцією. Тільки комплексне використання POS-матеріалів дає максимум результату.

ВАЖЛИВО! Коли ви розробляєте дизайн ваших POS-матеріалів, обов’язково використовуйте кольори, які відрізняються від кольорової гами самого супермаркету. В іншому випадку, ваш POS ніхто не помітить.

Друзі, можливо ви хотіли б дізнатися більше про будь-якi POS-матеріали. Тоді залишайте коментарі, і ми обов’язково відповімо на всі ваші запитання. І підписуйтесь на оновлення нашого блогу, щоб не пропустити нові корисні публікації. До нових зустрічей! 🙂

Автор статті
Межеріцький Віталій
Операційний директор

Також рекомендуємо:
Підписуйтесь на оновлення
І залишайтеся завжди в курсі подій!