м. Київ, вул. Кржижановського, 4 +38 (044) 494 07 47
+38 (067) 306 34 98
Замовити прорахунок
24.07.2017

Чому не Word, а Adobe Photoshop, Illustrator і інші?

  • Корисно маркетологам

ЧОМУ? Чому не можна або чому потрібно надсилати макет до друкарні в тих чи інших розширеннях? Всі пишуть в технічних вимогах, що можна і не можна, але при цьому не пояснюють причини. Сьогодні це робимо ми. Так, це не відкриття Америки. Так, ви отримуєте технічні вимоги від друкарні. Але чомусь все продовжують приходити макети, зроблені в Word та інших невідповідних програмах. Так що повторення – мати навчання.

Чому не можна?

Почнемо з усіма улюбленої і популярної програми Microsoft Word, так як це одна з найпоширеніших помилок. Так, за своїми функціями Word дозволяє зробити макет листівки або іншої продукції невеликого формату. Але тут ми стикаємося також з його обмеженими можливостями, які не дозволяють використовувати розширення .doc для друку рекламної продукції в друкарні.

1.  Неможливість перевести текст в криві. Про це ми говорили в статті про ТОП-10 ошибок в макетах. Текст в криві – інакше верстка «сповзе». Microsoft Word не дозволяє цього зробити.

2. CMYK vs RGB. Ми невпинно повторюємо, що для друку макет повинен бути в колірній моделі CMYK. Як ви думаєте, Word підтримує її? Ні! Word тільки в RGB. Ось вам вже і друга причина.

3. Друк білилами. Щоб друкарські машини розуміли, що їм потрібно використовувати білу фарбу, в Adobe Photoshop або Adobe Illustrator білила окремо призначаються додатковим шаром. У Microsoft Word ви цього зробити не можете.

photo_2017-07-24_17-42-01 (2)

photo_2017-07-24_17-42-01 (3)

Їдемо далі. Тепер поговоримо про растрові і векторні графіки, а точніше про розширення PSD, TIFF, AI і т.д.

Чому саме ці формати?

Основними програмами для створення макетів є Adobe Illustrator, Photoshop та InDesign. Також часто для цього використовують CorelDraw, але в разі нашої компанії, файли в цьому форматі автоматично приймаються як файли, які вимагають доопрацювання.

Отже, PSD і TIFF – це формати зберігання растрових зображень. Відкриваються в Adobe Photoshop і дозволяють дизайнерам скористатися рядом інструментів для редагування макета, в тому числі, доведенні його до надрукованого вигляду. Ключове слово тут – растрових.

AI і EPS – це формати зберігання векторних зображень. Векторні файли відрізняються тим, що при збільшенні не втрачають свою якість. Тому важливо використовувати векторну графіку для дрібних елементів, логотипів і т.д.

photo_2017-07-24_17-42-02

photo_2017-07-24_17-42-03 (2)

Також вище згадані програми дозволяють закласти в макет білила і інші додаткові операції. Тому використовуйте саме їх для створення макетів поліграфії, надсилайте файли в розширеннях PDF, TIFF, PSD, AI, EPS, і ніякий дизайнер не буде … погано думати про вас. 🙂

Не забувайте залишати свої коментарі і заодно підпишіться на оновлення нашого блогу!

Автор статті
Анна Чура
Копирайтер Univest Advertising Production

Подписывайтесь на обновления
И оставайтесь всегда в курсе событий!