м. Київ, вул. Кржижановського, 4 +38 (044) 494 07 47
+38 (067) 306 34 98
Замовити прорахунок
11.09.2017

Цифровий або офсетний друк: як вибрати, куди бігти?

  • Корисно маркетологам

Що ви робите насамперед, коли з’являється потреба в будь-якому виді рекламної продукції? Звичайно ж, шукаєте підрядника. І ці пошуки прискоряться, якщо знати, яка технологія друку вам підходить. Особливо це важливо для термінових замовлень. Цифровий або офсетний друк? Це залежить від вашого замовлення, а точніше тиражу. Щоб бути впевненим у своєму виборі, необхідно мати хоча б базове розуміння кожної з технологій.

Давайте з’ясуємо, на яку з них вам слід ставити.

1

Для яких замовлень підходить офсетний друк?

Почнемо з офсетного друку. Існує хибна думка, що вартість офсетного друку нижче цифрового. Чому хибна? Тому що офсетний друк вигідний далеко не для всіх замовлень, а якщо говорити точніше, то рентабельний він для великих тиражів. Давайте розберемо, чому ж так.

Головна відмінність між цифровим та офсетним друком – наявність у другого друкованої форми, без якої процес офсетного друку неможливий. Друкована форма може виготовлятися з тонкого металевого листа або спеціального полімерного матеріалу. Через це стадія додрукарської підготовки в офсет коштує дорожче і вимагає тимчасових витрат. Більш того, процесу офсетного друку завжди передує приладка (комплекс дій по закріпленню друкованих форм в машині і прогоні декількох сотень аркушів паперу для настройки якісного друку). А це знову фінансові та часові витрати.

Якщо ви замовляєте друк великого тиражу, ці два фактори швидше за все «розчиняться» в комплексі всіх процесів і грошей. Час буде компенсовано швидкістю друку: сучасне офсетне обладнання може віддрукувати 3 листа розміром 1х1 м за секунду. А по грошах тут діє правило «оптом дешевше».

Тому, якщо ваш тираж досягає хоча б 1 тис. примірників – офсет швидше за все підходить вам. Але якщо вам потрібно надрукувати 100, 200, 300 примірників – ви витратите більше грошей, щоб покрити витрати офсетної друкарні з додрукарської підготовки, і часу.

photo_2017-09-04_14-57-47

Цифровий друк + короткі тиражі = вигода

Нерентабельність офсетного друку, як і інших аналогових технологій, для коротких тиражів якраз і стала однією з причин появи цифрового друку на ринку. Якщо в офсеті додрукарська підготовка може відняти половину, а то й цілий день, то тут вона зведена практично до нуля.

Як все відбувається? Сидить в друкарні фахівець, частіше це препресс дизайнер, який отримує файл від замовника і перевіряє його на відповідність технічним вимогам: формат, колірна модель, вильоти і т.д. Якщо файл відповідає всім вимогам, то відразу вирушає в друк. Якщо ні – тут два варіанти розвитку подій: файл відправляють назад вам на самостійне доопрацювання із зазначенням всіх помилок, або дизайнер сам доопрацьовує файл за окрему вартість. Але факт залишається фактом – в цифрової технології додрукарська підготовка забирає менше часу і коштів.

Але слід також зазначити, що швидкість цифрового друку поступається офсетному, а собівартість однієї копії по витратам (фарбі, ресурсним запчастинах обладнання) вище.

І саме тому, для великих тиражів офсетний друк залишається домінуючою технологією.

photo_2017-09-04_15-05-28

Додаткові переваги цифрового друку

Якщо порівнювати офсетний і цифровий друк, відсутність друкарської форми дає цифрової технології ще кілька важливих переваг:

  • Ви завжди можете оперативно отримати кольоропробу, зроблену  на тому ж обладнанні, яке буде друкувати весь тираж. В офсеті вам доводиться покладатися на імітацію результату, вироблену на спеціальному кольоропробному принтері.
  • Цифровий тираж можна перервати в будь-який момент і продовжити після внесення необхідних термінових змін в макет. І допзатрати при цьому будуть мінімальні. Якщо ж ви виявите помилку в макеті після запуску офсетного тиражу, обов’язково необхідно буде вивести новий комплект друкарських форм, знову оплатити приладнання і весь додрукарський процес, втратити багато часу.
  • Кожна копія цифрового тиражу може бути персоналізована (містити унікальну не повторювану інформацію: штрих-код, ПІБ, цифровий код, блоки тексту). Це властивість значно підвищує цінність кожного окремого примірника продукції, особливо коли мова йде про якісь рекламних матеріалів. А іноді без персоналізації тираж взагалі втрачає свою функцію. В цьому випадку цифровому друку немає альтернатив.

Підводимо підсумки

Офсетний або цифровий друк? Офсетна технологія підходить для великих тиражів, де кількість примірників стартує від тисячі, всі вони з однаковим зображенням, текстом, квітами і т.д. Цифровий друк рекомендується для коротких тиражів, а також для продукції з елементами персоналізації. Здавалося б, нічого складного, але в цифрові друкарні все ще приходять офсетні замовлення і навпаки. А в підсумку йде більше грошей і часу.

Вибирайте підрядників правильно, завжди орієнтуйтеся на ваше замовлення, і ви заощадите два найважливіших ресурсу: гроші і час. А поки підписуйтесь на наш блог, пишіть коментарі і залишайтеся з нами! 🙂

Автор статті
Анна Чура
Копирайтер Univest Advertising Production

Підписуйтесь на оновлення
І залишайтеся завжди в курсі подій!